Sprawdzona izolacja - wełna skalna ROCKWOOL

Opis realizacji

Termoizolacja domów wykonanych z drewna to z pewnością jeden z najważniejszych etapów prac wykończeniowych. Odpowiedni dobór materiału, z którego wykonane zostanie ocieplenie to przede wszystkim gwarancja komfortu mieszkańców, stąd tak istotne jest korzystanie z rozwiązań sprawdzonych oraz rzetelnych producentów.

Zastosowanie wełny skalnej w ocieplaniu domów drewnianych

wełna rockwool

Jeżeli chodzi o domy szkieletowe lub domy z bali to najczęściej stosowanym systemem ociepleń jest system ECTIS, określany również mianem bezspoinowego systemu ociepleń ścian zewnętrznych. Decydując się na taki właśnie system ociepleń, niezwykle ważną sprawą jest oczywiście przede wszystkim izolacyjność termiczna, ale nie tylko — ważną rolę odgrywają również parametry cieplno — wigotnościowe oraz bezpieczeństwo pożarowe. Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty, najkorzystniejszym rozwiązaniem jest stosowanie wełny skalnej.

Sprawdzona izolacja - wełna ROCKWOOL

wełna rockwool

Choć cena za ocieplenie domu wełną skalną jest nieco droższa od ceny, jaka związana jest z użyciem styropianu, to jednak wybór ten ma szereg korzyści. Wełna skalna ROCKWOOL jest przede wszystkim bardzo trwała — odporna na kurczenie się oraz wybrzuszenia, zachowuje ona jednolitą grubość materiału, nie powodując tworzenia się niekorzystnych z punktu widzenia konstrukcji domu mostków termicznych.

wełna rockwool

Ważnym aspektem są również względy bezpieczeństwa - izolacja z wełny skalnej nie przyczynia się do rozprzestrzeniania się ognia, jej zachowanie w przypadku pożaru porównać można to tradycyjnych ścian murowanych. Wełna skalna to więc oprócz bardzo dobrych parametrów izolacyjnych również bardzo bezpieczny wybór.

Zobacz więcej na stronie producenta

Kontakt z naszą firmą

Email: biuro@plazdom.pl

Kom: 723 779 299

Szanowni Klienci

Wychodząc na przeciw Waszym potrzebom i wymaganiom,
firma Płazdom oferuje Wam wykonanie ekologicznych, funkcjonalnych i tradycyjnych góralskich domów z bali i płazów.

Jesteśmy firmą rodzinną, w której doświadczenie jest przekazywane z pokolenia na pokolenie a nasze prace opieramy na sprawdzonej technologii z pod samych Tatr. Czytaj dalej...

Najnowsza realizacja

Do góry