Dębowa Gazdówka - Sauna

Opis realizacji

Wolno stojąca sauna fińska.

Wykonanie prawdziwej i dobrze spełniającej swoją funkcję sauny, jest przedsięwzięciem, wymagającym znajomości pewnych zasad, dotyczących jej prawidłowego skonstruowana. Pracując w Bieszczadach, zbudowaliśmy dla naszej klientki wolno stojącą saunę, która jest wspaniałym centrum rozrywki dla przebywających tam gości, zarówno latem ja i zimą, gdy dookoła mróz i śnieg. Przed sauną została umieszczona beczka na wodę, połączona ze specjalnym piecem do jej podgrzewania. Zimą wrażenia z kąpieli w beczce i relaks w saunie są nieziemskie.

Do budowy sauny należy użyć drewna odpornego na bardzo wysokie temperatury oraz wilgoć. Najbardziej odpowiednim będzie tutaj świerk, którego użyliśmy do wykończenia wnętrza. Ważne jest, aby użyty materiał był jednolity, nie posiadał sęków oraz nie wydzielał nadmiernie żywicy. Jego obróbka również musi być precyzyjna, aby było ono przyjemne w dotyku.

Kolejnym niezmiernie ważnym etapem jest odpowiednia izolacja wnętrza sauny, aby maksymalnie skrócić czas jej nagrzewania, by była ergonomiczna i wydajna. Przy pracy nad tą sauną zastosowaliśmy połówki pazów o szerokości 18 cm, z drewna świerkowego, dzięki czemu, izolacja nie jest konieczna w takim stopniu jak przy zastosowaniu cieńszych ścian.

Nasza sauna jest w stu procentach ekologiczna. Jej dach został poryty odpowiednio zabezpieczonym i pomalowanym gontem, położonym na tzw. dubelt.

Sauna składa się z 8m3 drewna. Realizacja projektu zajęła nam 3 tygodnie.

Prywatna sauna w ogrodzie ? Czemu nie! Pięknie komponuje się z otoczeniem, działa relaksacyjnie i dobroczynnie dla naszego zdrowia a przy tym jest świetną rozrywką o każdej porze roku.

Technologie użyte w projekcie

  • Płazy połówki 18 cm
  • Przyjazny naturze
  • Drewno świerkowe

Kontakt z naszą firmą

Email: biuro@plazdom.pl

Kom: 723 779 299

Szanowni Klienci

Wychodząc na przeciw Waszym potrzebom i wymaganiom,
firma Płazdom oferuje Wam wykonanie ekologicznych, funkcjonalnych i tradycyjnych góralskich domów z bali i płazów.

Jesteśmy firmą rodzinną, w której doświadczenie jest przekazywane z pokolenia na pokolenie a nasze prace opieramy na sprawdzonej technologii z pod samych Tatr. Czytaj dalej...

Najnowsza realizacja

Do góry