Zalety budowy domów szkieletowych

Opis realizacji

Domy kanadyjskie to budynki drewniane, które z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. Są one przede wszystkim tanie i ekonomiczne w eksploatacji, jednak ich budowa wymaga bardzo profesjonalnego wykonawstwa.

 

Zalety budowy domów szkieletowych

zalety budowy domów szkieletowych

Domy kanadyjskie należą do grupy budynków energooszczędnych z uwagi na fakt, iż ich ściany są w całości wypełnione wełną mineralną. Ponadto w budynku szkieletowym ogrzewane jest jedynie powietrze a nie ściany, dzięki czemu nie mają one bezwładności cieplnej. W praktyce oznacza to, iż całkowicie wyziębiony dom kanadyjski można ogrzać do temperatury 21 stopni w ciągu ok. 2 godzin, natomiast dom murowany będzie nagrzewał się przez dwa dni! W domu murowanym najpierw muszą nagrzać się wyziębione mury, a dopiero później wnętrze budynku.

zalety budowy domów szkieletowych

Kolejną zaletą domów szkieletowych jest to, że powstają niezrównanie szybciej od tych murowanych i nie ograniczają ich warunki atmosferyczne. Standardowej wielkości dom może powstać w ciągu maksymalnie 4-6 miesięcy z uwagi na fakt, iż jest on w całości budowany w technologii suchej. Domy szkieletowe są niezwykle przyjazne zarówno dla użytkowników, jak i dla środowiska. Drewno ma zdolność do samoregulacji wilgotności, dzięki czemu tworzy swój własny mikroklimat odczuwalny dla mieszkańców.

zalety budowy domów szkieletowych

Domy szkieletowe są trwałe i znacznie tańsze w budowie od standardowych budynków murowanych. Oszczędności sięgają nawet 15% z uwagi na lekką konstrukcję, która nie wymaga zbyt dużych i grubych fundamentów. Ponadto ściany budynków zajmują znacznie mniejszą powierzchnię od tych z cegły. Dodatkowo domy szkieletowe są znacznie tańsze w eksploatacji dzięki zastosowaniu lekkich konstrukcji drewnianych.

zalety budowy domów szkieletowych

Domy kanadyjskie to doskonała alternatywna dla tradycyjnego, murowanego budownictwa.

Ich niewątpliwą zaletą jest wszechstronność oraz dowolność wyglądu zewnętrznego, który zależy wyłącznie od preferencji inwestora. Mogą one wyglądać jak dom z cegły lub jak drewniana chata, ponieważ drewniany szkielet daje naprawdę ogromne pole do popisu. Domy kanadyjskie szturmem zdobywają serca polskich inwestorów z uwagi na fantastyczne możliwości oraz szerokie pole manewru.

 

Drewniane domy Płazdom

Zobaczcie projekty drewnianych domów zrealizowane przez naszą firmę:
Domy szkieletowe - realizacje
Domy z bali - realizacje

Kontakt z naszą firmą

Email: biuro@plazdom.pl

Kom: 723 779 299

Szanowni Klienci

Wychodząc na przeciw Waszym potrzebom i wymaganiom,
firma Płazdom oferuje Wam wykonanie ekologicznych, funkcjonalnych i tradycyjnych góralskich domów z bali i płazów.

Jesteśmy firmą rodzinną, w której doświadczenie jest przekazywane z pokolenia na pokolenie a nasze prace opieramy na sprawdzonej technologii z pod samych Tatr. Czytaj dalej...

Najnowsza realizacja

Do góry