Zewnętrzne wykończenia w Willi Ulka Zakopane

Opis realizacji

Zakopane to wyjątkowe miejsce, nie tylko dla przyjeżdżających tutaj turystów, ale też dla nas, mieszkających na Podhalu Górali. Móc codziennie pracując obcować z górującymi nad tym miastem Tatrami to prawdziwa inspiracja i motywator do działania. Niezwykły widok na słynny Giewont codziennie witał nas i towarzyszył podczas wykończeń przepięknej Willi Ulka znajdującej się niedaleko skoczni Wielka Krokiew.

Ten dom, to prawdziwa perełka, dopracowana w każdym calu. Naszym zadaniem była realizacja wykończeń zewnętrznych, które nadały niepowtarzalnego charakteru a obfite zdobienia oddają cześć stylowi zakopiańskiemu.

Piękno modrzewia!

W Willi Ulka wykonaliśmy rysie wraz z podbitkami z drzewa modrzewiowego, którego zastosowanie było tutaj celowe, ze względu na jego właściwości. Modrzew, to jeden z bardziej rozpowszechnionych na Podhalu gatunków drzewa, które charakteryzuje się większą wyrazistością koloru niż tradycyjnie stosowane drewno świerkowe, zwłaszcza przy malowaniu farbą bezbarwną.

Kute barierki z subtelnym roślinnym zdobieniem zostały zwieńczone drewnianymi poręczami z małymi rysiami. Każdy ryś, poręcze, oraz deski dekoracyjne zostały ozdobione ręcznie rzeźbionymi góralskimi ornamentami.

Dodatkowo, w jednym ze słupów umieściliśmy wycięty w desce numer domu, który jest podświetlony od środka, co pozwala uzyskać fantastyczny efekt wieczorem i zapewnia widoczność numeru.

Wszystkie drewniane elementy zostały pomalowane przez nas farbą Sikkens, która zapewnia długotrwałą ochronę drewna wspaniale uwydatnia naturalne piękno deski.

Willa Ulka, to jedna z naszych ulubionych realizacji w 2018 roku, który zdecydowanie upłynął pod znakiem zdobień i rzeźbień.

Technologie użyte w projekcie

  • Brak
  • EKO
  • Drewno modrzewiowe
  • Odporne na warunki atmosferyczne
  • Brak

Kontakt z naszą firmą

Email: biuro@plazdom.pl

Kom: 723 779 299

Szanowni Klienci

Wychodząc na przeciw Waszym potrzebom i wymaganiom,
firma Płazdom oferuje Wam wykonanie ekologicznych, funkcjonalnych i tradycyjnych góralskich domów z bali i płazów.

Jesteśmy firmą rodzinną, w której doświadczenie jest przekazywane z pokolenia na pokolenie a nasze prace opieramy na sprawdzonej technologii z pod samych Tatr. Czytaj dalej...

Najnowsza realizacja

Do góry